Virale

‘Vangjush, ta boni golin gjermoni?’, rrjeti shfrenon fantazinë me përgjimet e “BILD”

Faqet e “memeve” nuk kanë nguruar që t'i ironizojnë përgjimet e publikuara nga "BILD", ku përmendej edhe kryebashkiaku i Durrësit, Vangjush Dako.

TIRANË– Përgjimet e gazetës gjermane “BILD” kanë “shkundur themelet” e politikës dhe opinionit publik në vend.

Megjithatë faqet e “memeve” nuk kanë nguruar që ta ironizojnë të situatën duke përdorur frazën e thënë nga kryebashkiaku i Durrësit, Vangjush Dako që në publikimin e parë të përgjimeve.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

“Unë jam akullore, i kam duart akullore,”-tha Dako, teksa pyetej në lidhje me implikimin e tij me grupin e Shijakut për shit-blerje votash në vitin 2017.

(k.m/dosja.al)

Shto Koment