Politike

Valteri: S’dua të zihem me Ben Ahmetaj, po ai as që ia ka idenë se sa banorë janë në qiell të hapur! Dil në terren dhe shikoje

VIDEO
Deputeti Valteri gjatë kuvendit tha se ministri ka ngatërruar detyrën, nuk po i shërben shqiptarëve por po i zhvat ato.
Featured image of article: Valteri: S’dua të zihem me Ben Ahmetaj, po ai as që ia ka idenë se sa banorë janë në qiell të hapur! Dil në terren dhe shikoje Halit Valteri

TIRANE– Gjatë seancës së sotme plenare, deputeti Halit Valteri mori fjalën për herë të dytë pasi ministrit Ahmetaj duke i thënë se në Tiranë merret leje për të ndërtuar një kat dhe pas disa kohësh shihet që po ngrihet kulla e 13-të, ndërkohë që puna për rindërtimin e shtëpive të dëmtuara nga tërmeti nuk ka nisur.

Më tej deputeti shprehet se ai nuk ka ardhur për shoë në kuvend por për të kërkuar llogari për strehimin e shqiptarëve.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Ju falenderoj. Folët për shpërndarje buxheti, për projekte, thatë se sot keni filluar, shikohet se në Tiranë merret leje dhe në disa muaj e shikon kullën në kat të 13 ndërsa ne për 1 vit jemi akoma të projekti 3 D. Asnjë nga shtëpitë nuk është ndërtuar. Më shumë kanë ndërtuar Elvis Naçi, Ahmet Kalaja dhe Arbër Hajdari se sa qeveria me 1.2 miliardë dollarë. Ju nuk e dini se sa pallate sot janë në gjendje të pabanueshme. Në Durrës janë 3 mijë e 300 banesa të pabanueshme, kjo shifër nuk ka ndryshuar që sot e 1 vit me parë. Në Tiranë e në Lezhë po ashtu, bilanci është i njëjtë. Ma jepni mua se i ndërtoj unë se ju nuk po i ndërtoni dot, të tjerët po ndërtojnë shtëpi me para borxh dhe ju nuk po i bëni dot. Ai me siguri nuk e di shifrën se ata që ja cojnë nuk ja cojnë të sakta. Nuk po vij këtu të bëj show, as të zihem me ben Ahmetaj po vij që tju them dilni rrugëv dhe shihni cfarë hallesh kanë njerëzit. Ju keni ngatërruar detyrat, në vend që ti shërbeni shqiptarëve keni detyrë ti zhvasni.’- tha deputeti.

(A.B)/Dosja.al

Shto Koment