Bota

Vaksinimi në Vatikan/ Papa Françesku merr dozën e parë të vaksinës Pfizer dhe BionTech

Vaksinat e Pfizer/BioNTech kanë ka mbërritur në Vatikan dhe fushata e imunizimit nisi në Aula Paolo VI. Bëhet e ditur se do të vaksinohen si qytetarët e Vatikanit, që janë gati 600, ashtu dhe rreth 5 mijë punonjës bashkë me të afërmit e tyre.
Featured image of article: Vaksinimi në Vatikan/ Papa Françesku merr dozën e parë të vaksinës Pfizer dhe BionTech Papa Francesku

SHBA-Papa Françesku ka marrë ditën e sotme, dozën e parë të vaksinës kundër Covid-19 Pfizer dhe BionTech. Lajmi është konfirmuar nga mediat amerikane, por zyra e shtypit të Vatikanit ende nuk kanë dalë një deklaratë zyrtare.

Vaksinat e Pfizer/BioNTech kanë ka mbërritur në Vatikan dhe fushata e imunizimit nisi në Aula Paolo VI. Bëhet e ditur se do të vaksinohen si qytetarët e Vatikanit, që janë gati 600, ashtu dhe rreth 5 mijë punonjës bashkë me të afërmit e tyre.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Për të ruajtur vaksinat, janë blerë frigoriferë të posaçëm për temperature tejet të ulëta. Ndërsa që prej fillimit të pandemisë në Vatikan janë shënuar 27 raste pozitive me Covid-19 dhe asnjë vdekje.

(k.a/dosja.al)

Shto Koment