AktualitetPolitike

Vaksinimi i punonjësve të fabrikave, Rama: E rëndësishme të kemi gra, burra pastaj shohim e bëjmë!

VIDEO
Rama ka bërë të ditur se sot ka nisur vaksinimi i 60 mijë punonjësve të fabrikave me materiale porositësi.
Featured image of article: Vaksinimi i punonjësve të fabrikave, Rama: E rëndësishme të kemi gra, burra pastaj shohim e bëjmë! Edi Rama

TIRANË– Kryeministri Edi Rama ka bërë të ditur se sot ka nisur vaksinimi i 60 mijë punonjësve të fabrikave me materiale porositësi.

‘Nis vaksinimi i 60 mijë punonjësve të fabrikave me material porositësi, teksa janë kryer më shumë se 380 mijë vaksinime në të gjithë vendinDo të vijojmë pa u ndalur derisa qytetari i fundit të jetë vaksinuar, në mbrojtje të jetës dhe për t’i dhënë vrull ekonomisë e turizmi’– shkruan Rama në Facebook.

‘Kemi filluar vaksinimin sipas një liste që na ka dhënë kryesia e materialeve përpunuese. Jane rreth 60 mijë punonjës, kemi vendosur kritere për moshën dhe sëmundjet.– është shprehur Manastirliu.

BISEDA:

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Rama: Rrogat, rrogat do jua rrisësh këtyre?

Pronari i fabrikes: Patjetër.

Rama: Ne do ti ndihmojmë këta, këta do ju rrisin rrogat tyre. Minimalen do e cojmë 400.  Të jeni mirë me shëndet. E rëndësishme të kemi gra, burra pastaj shohim e bëjmë.

(a.b)/dosja.al

Shto Koment