KRYESORET
Aktualitet

Vaksinimi i detyrueshëm/ Studentët çregjistrohen nga Universitetet (DOKUMENTI)

27 Tetor 2021, 18:16 Nga DOSJA
Vaksinimi i detyrueshëm/ Studentët çregjistrohen nga

DURRËS- Studentët kanë nisur të çregjistrohen nga Universitetet për shkak të bëres së vaksinimit me detyrim. Me anë të një postimi në Facebook, avokati Altin Goxhaj, ka postuar një kërkesë për çregjistrim të një studenti në Universitetin e Durrësit. Në kërkesë shkruhet se studenti ka kërkuar çregjistrim për arsye të vaksinimin të detyrueshëm. Goxhaj gjithashtu ka denoncuar edhe tre pedagogë në Universitetin e Durrësit, të cilët kanë refuzuar të japin mësim studentëve të pavaksinuar.

Postimi i Plotë:

Studentja detyrohet të kërkojë ç’regjistrimin nga Universiteti i Durrësit pasi 3 pedagogë nuk e lanë në mësim mqns refuzonte të vaksinohej! Nesër inicojmë padinë dhe kallzim penal ndaj xhelatëve! NGJARJA E RËNDË NË UNIVERSITETIN E DURRËSIT DO TË KETË TË NJËJTËN PËRGJIGJE! LISTA E ZEZË E XHELATËVE QË PO KRYEJNË KRIME KUNDËR NJERËZIMIT SOT KA DHE KËTA 5 EMRA: Orion Muçaj, Anisa Liti, Majlinda Sana, Osman Metalla dhe Kseanela Sotirofski Nesër në drekë rreth orës 13:00 do të jem në Durrës si Avokat që të marr përsipër çështjen ligjore të studentes që sot paraqiti kërkesë për ç’regjistrim nga Universiteti Aleksandër Moisiu pasi 3 pedagogët Orion Muça, Anisa Liti dhe Majlinda Sana e nxorrën nga mësimi sepse ishte e pavaksinuar!

Pedagogu Orion Muca sot nuk pranoi të jepte mësim sepse të pavaksinuarit refuzuan të dilnin nga klasa dhe pasi dështoi ai doli vetë në formë proteste duke mos zhvilluar mësim. Më pas pedagogia Anisa Liti nxori me forcë të gjithë të pavaksinuarit jashtë dhe kjo ndodhi edhe më pas me pedagogen Majlinda Sana e cila i nxori përsëri jashtë të gjithë të pavaksinuarit që kishin rihyrë në mësim! Sipas pedagogëve xhelatë, ata po zbatonin urdhërin e Dekanit dhe Rektores! I kujtojmë 3 pedagogëve xhelatë Orion Muça, Anisa Liti dhe Majlinda Sana, dekanit Osman Metalla dhe Rektoren Kseanela Sotirofski se tashmë, përveç shpërdormit të detyrës do të jenë edhe pjesë e një kallzimi penal për krime kundër njerëzimit duke tentuar të rrezikojnë jetën e studentëve duke shkelur Kodin e Nurembergut i cili e konsideron krim kundër njerëzimit çdo përpjekje për ti nënshtruar individët ndaj një trajtimi me preparate medicinale që rrezikojnë jetën, pa konsensus, pa vullnet, dhe me shtrëngime dhe kufizime!

Këta 3 pedagogë, që janë turpi i profesoratit bashkë me Dekanin e Fakultetit Osman Metalla dhe Rektoren Kseanela Sotirofski do të përballen me urrejtjen dhe armiqësinë e të gjithë shqiptarëve si kriminelë dhe xhelatë të PLANdemisë dhe unë do të sigurohem që kjo të ndodhë sa më shumë, sa më shpejt dhe sa më gjerë! Ne do tua prishim gjumin dhe çdo ditë kur të dalin nga shtëpia do të përpiqen të jenë sa më të padukshëm që të mos përballen me urrejtjen dhe neverinë e popullit, prindërve dhe studentëve shqiptarë! Që nesër do të inicojmë padinë civile për dëmshpërblimin e studentes dhe kallzimin penal ndaj këtyre zyrtarëve kriminel që i kërkojnë studentëve të tyre të rrezikojnë jetën dhe shëndetin e tyre në kundërshtim me çdo logjikë shkencore dhe shëndetësore e cila mbi të gjitha nuk është as kompetencë e tyre!

Vaksinimi për studentët është bërë i detyrueshëm, në mënyrë që të mund të hyjnë në auditore. Nëse studentët nuk kanë çertefikatën e vaksinimit, ose test PCR-je çdo javë nuk do të lejohen që të hyjnë në auditore

(I.A/dosja.al)

Cila mendoni se është alternativa më e mirë:

View Results

Sondazh

Poll

Demokratja-Berishës: Ti je i ndershëm, këta të tjerët kanë nga 100 dashnore

Demokratja-Berishës: Ti je i ndershëm, këta të tjerët kanë nga 100 dashnore

Emri i presidentit të ri, Alibeaj flet për firmat: I kam! Në mbledhje sot ishin 26 deputetë

Negociatat për president tek PD, Alibeaj: Nesër pasdite do kemi mbledhje tjetër

17 shoferë “dru” në timon, 27-vjeçari rreh efektivin e Policisë teksa e shoqëronte

A janë arrestimet e Nuredin Dumanit? Kreu i SPAK se "lëshon" PENTITON: Nuk flas dot...

Pse s'janë arrestuar Ervis Martinaj dhe Suel Çela? Kraja dhe Nano: Po i kërkojmë akoma...

Ka dyshime për dekonspirtim?Kreu i SPAK: Jo!Do i shkojmë deri në fund, s'ka rëndësi sa të fortë janë

Cili ka qenë roli i shefit të Krimeve, Palushit? Arben Kraja: Ka shpërduar detyrën!

ZBULOHET emri i aksionit të SPAK, kuptimi! Kush e kishte "plumbin e artë"...

MEGAAKSIONI, Arben Kraja jep DETAJE: Shkatërruam 8 banda, të dhunshëm, paguanin shumë për vrasje

Zgjedhja e Presidentit, Bylykbashi: Alibeaj ka marrë përsipër t’i sigurojë Ramës votat

Shpërthim me tritol në lokalin Radhimë! Ambienti i marrë me qira nga kunati i Çelës

Momenti kur djali i Arben Mërkurit largohet nga vendngjarje, ia vranë të atin para syve

Vrasja në Sukth, dalin pamjet nga vendngjarja

'A ka më deputetë që hetohen?'/ Arben Kraja 'kyç gojën': Nuk jap përgjigje, e thotë ligji

Kreu i SPAK: 80% të rasteve që kemi në dorë, as që e dinë se janë nën hetim

Dosja 184 s'i "shqitet" Ulsi Manjës, Tabaku ia kujton para Arben Krajës, ministri: Kam një merak

PS sulmon SPAK, Balla: Pse s'hetohet Berisha? Tabaku e mbron: Shikoni "non grata-t" tuaja

'41 prokurorë janë shkarkuar'/ Kreu i KLP: Disa janë kërcënuar me jetë, u morën në mbrojtje

Qeveria miraton fond shtesë 160 mln lekësh për federatat sportive dhe sportistët elitarë

Manastirliu: Kemi miratuar financim shtesë për sistemin shëndetësor

Conferencë League! 25 Maji ditë pushimi, s'lejohen makinat, 'mbyllet' Tirana

Procesi i Rindërtimit, Ahmetaj: Do ndërtojmë 167 shkolla, 137 kompani marrin pjesë, program unik

Me kë e ka? Rama: Flet shumëkush për bujqësinë, ose s'kanë lidhje ose s'kuptojnë

Presidenti i ri/ Arrihet akordi! Balla-opozitës: Deri në raundin e tretë propozimet i keni ju

Presidenti i ri/ Balla-opozitës: Deri në raundin e tretë propozimet i keni ju

Basha lë me 'hije' kolegët, Agron Duka frikë të bëjë llogari: Se mos bëj ndonjë gabim?

Duka për presidentin e ri: Ne s'kemi asgjë në dorë, ta provojmë. Mediu: Marrëveshje me "djallin"

Presidenti, Balla sfidon opozitën: Keni 20 emra ju për të propozuar emra? (KUSHTI për Berishën)

Presidenti/ Fatmir Mediu: Nuk kemi më kohë, opozita të vijë me emër, ndryshe proces fals

Presidenti/ Mesila Doda: Le të futemi sa më shpejt në një proces real

Presidenti/ Alibeaj bën SKEMËN: Ne sjellim 4 emra, 2 nga ata zgjidhini ju, negociojmë për 'finalin'

Zgjedhja e Presidentit, Alibeaj: Ai që do ulet atje të mos jetë as i njërit e as i tjetrit

Presidenti/ PD kërkon 4 kandidatura, Balla: Kushtin tuaj nuk e pranojmë

Rama: Mirëseerdhe në grupin e inkriminuarve! U pagëzove me këtë ujin e baltës

Tjetër aksident në Dhërmi, shoferi hidhet nga betonerja për të shpëtuar

Makina tërheq zvarrë 20-vjeçaren tek vizat e bardha në Tiranë

Propozimi për kriteret e presidentit, Alibeaj: Balla e bëri kastile, i thashë flasim tani

Investimet strategjike, PD: Pronat grabiten nga ministrat e zyrtarët e lartë të PS, aksion kriminal

Aksidenti tek rreth-rrotullimi i TEG-ut, s'dihet për viktima

Apeli s'merr vendim për Lefter Kokën! Avokati: S'ka pse të bashkëpunojë me drejtësinë

"17 maji"/ Presidenti Meta kujton takimin Rama-Basha: Dita më e errët pluralizmit politik

Parti tjetër apo rikthim tek LSI, Meta: Gjithmonë në krye të detyrës, dihet kujt i ka hyrë tartakuti

Shkrimi i gazetës austriake për lobimin 700 mijë $ në SHBA, Meta: Mashtrim! Isha me Petritin

Bashkëpunim me Edi Ramën? Meta “s'i mbyll derën” kryeministrit: Kam vetëm një kusht

Rama thirrje SPAK ta hetojë, Meta: Shqipëria më pret, kjo është e vërtetë! Kam armët më të forta

'Derën e ka të hapur'/ Biseda me demokratin, Rama: Ishte i mërzitur, më tha se i kishte ikur partia

Sulmon prokurorët dhe gjyqtarët, Rama: Disa KÇK mbajnë peng procesin e rindërtimit

I vëzhgon të gjithë me radhë! Rama 'sulmon' Veliajn: Mbjell pemë për të dalë në televizor

Dosja-POP/ Dubai Porta Potty!