Aktualitet

Vaksinimet/ Rakacolli: Shqipëria, në vendin e parë në rajon, ka lënë pas Italinë, Greqinë dhe Serbinë

VIDEO
Në një deklaratë për mediat, Rakacolli tha se vendi ynë ka lënë pas Greqinë, Italinë dhe shumë vende në rajon.
Featured image of article: Vaksinimet/ Rakacolli: Shqipëria, në vendin e parë në rajon, ka lënë pas Italinë, Greqinë dhe Serbinë

TIRANË– Zëvendës ministrja e Shëndetësisë dhe njëkohësisht Kryetarja e Komitetit Teknik të Ekspertëve e kvuri Shqipërinë në vend të parë, përsa i përket vaksinimit të qytetarëve. Në një deklaratë për mediat, Rakacolli tha se vendi ynë ka lënë pas Greqinë, Italinë dhe shumë vende në rajon.

Masat e ndërmarra kanë qenë nën mesatare. Kanë qenë efikase. Një nga gjërat që ka ecur ka qenë fushata e vaksinimit. Shqipëria në 10 ditëshin e fundit ka zënë vendin e parë në rajon për numrin e vaksinimeve. Ia kemi kaluar Italisë, Greqisë dhe Serbisë,”– tha Rakacolli ndër të tjera. 

Rezultatet finale të zgjedhjeve në kohë reale dhe të përditësuara nga burimi zyrtar KQZ këtë vit do të mund ti ndiqni në Dosja.al. Kliko për të parë platformën.

LAJM KRYESOR: Sërish! Komiteti Teknik i Ekspertëve nuk ndryshon masat, Shqipëria mbyllet në orën 20:00 për dy javë të tjera, apel politikanëve: Respektoni masat, s’lejohet grumbullimi i më shumë se 10 personave

(f.m/dosja.al)

Shto Koment