Politike

Vaksina kineze, Rakacolli: Sinovac nuk ka pasur asnjë efekt anësor

Zv/ministja e Shëndetësisë, Mira Rakacolli edhe një herë garantoi të gjithë qytetarët se vaksinat e përdorura janë të sigurta, ndërsa nuk hezitoi në krahasimet mes tyre.
Featured image of article: Vaksina kineze, Rakacolli: Sinovac nuk ka pasur asnjë efekt anësor Mira Rakacolli

TIRANË– Komisioni i Ligjeve dhe i Shëndetësisë, miratoi ditën e sotme pa asnjë debat aktet normative për furnizimin e Shqipërisë me vaksinën kineze.

Zv/ministja e Shëndetësisë, Mira Rakacolli tha se vaksina kineze deri më tani nuk ka pasur asnjë efekt anësor te qytetarët, ndrushe nga ajo Pfizer.

Rezultatet finale të zgjedhjeve në kohë reale dhe të përditësuara nga burimi zyrtar KQZ këtë vit do të mund ti ndiqni në Dosja.al. Kliko për të parë platformën.

Meqë po flasim për vaksinën e Sinovac, ajo u është injektuar mjaft njerëzve dhe nuk ka pasur absolutisht asnjë ekfekt anësor. Në një kohë që nga vaksina Pfizer, 80% e atyre që e kanë bërë kanë pasur dhimbje në vendin e injektimit apo efekte të tjera anësore të lehta. Ndërkohë që nuk kemi asnjë event madhor si humbje jete apo shtrime në spitale për shkak të vaksinës”, tha Rakacolli.

(a.b)/dosja.al

Një Koment në “Vaksina kineze, Rakacolli: Sinovac nuk ka pasur asnjë efekt anësor

  1. normal si mund te kete efekte kur eshte uj e ste mbron nga asgje.. Hajde mjeksi shqiptare hajde

Shto Koment