Politike

Vajza e deputetit, Niko Peleshi në gjurmët e të atit: Pas studimeve dua t’i futem politikës

Aleksa Peleshi në profilin e saj në Instagram, i është përgjigjur pyetjes së një ndjekësi që e ka pyetur se cilat janë planet e sja për të ardhmen pas përfundimit të shkollës.
Featured image of article: Vajza e deputetit, Niko Peleshi në gjurmët e të atit: Pas studimeve dua t’i futem politikës Niko Peleshi dhe vajza e tij

TIRANË- Vajza e ish-ministrit të Buqësisë, Niko Peleshi ka shprehur dëshirën për të ndjekë hapat e të aitit dhe t’i futet politikës. Aleksa Peleshi në profilin e saj në Instagram, i është përgjigjur pyetjes së një ndjekësi që e ka pyetur se cilat janë planet e sja për të ardhmen pas përfundimit të shkollës. Ajo i është përgjigjur se dëshiron t’i futet politikës.

“Cilat janë planet e tua pas përfundimit të shkollës?

Dëshiroj të hapë biznesin tim online pasi shkolla që po vazhdoj un më ndihmon për këtë gjë. Pas shkollës do t’i futem politikës,” ka deklaruar Aleska.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al
Instastory i Aleksa Peleshit

Aleksa Peleshi njihet më së shumti nga publiku për deklaratën e saj të fortë në kohën e pandemisë që i ka bërë ish-ministres së arsimit Besa Shahini ku i ka thënë se po tallet me djersën e maturantëve.

(I.A/dosja.al)

Shto Koment