Bota

VIDEO/ Ushtrime mbi tarracë në kohë koronavirusi, instruktorit të fitnesit i bashkohen edhe banorët e tjerë nga ballkonet

Në një video të publikuar nga mediat e huaja shihet që ai ka dalë në tarracën mes një blloku pallatesh dhe ka nisur të bëj ushtrime.

SPANJË– Njerëzit janë të detyruar të që ndrojnë në shtëpitë e tyre, të pezullojnë çdo takim me njerëz e miq të tjerë për të shmangur sa më shumë koronavirusin. Sigurisht që kjo është diçka e vështirë, por që duhet të zbatohen.

Ndërkohë që të gjithë njerëzit kanë treguar se janë demotivuar dhe stresuar shumë në shtëpi, ky instruktor fitnesi ka treguar të kundërtën.

Në njëvideo të publikuar nga mediat e huaja shihet që ai ka dalë në tarracën mes një blloku pallatesh dhe ka nisur të bëj ushtrime.

Jo vetëm ai, por të gjithë komshinjët e tij e kanë ndjekur nga ballkonet e tyre.
Mënyrë e mirë për të bërë ushtrime, por edhe për të hequr stresin e këtyre ditëve në karantinë.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Koronavirusi është një kërcënim për të gjithë botën. Në rang global kanë humbur jetën deri më tani 7,174 persona dhe të infektuar janë 182,742 të tjerë, por 79,8836 persona kanë fituar betejën me koronavirusin. Virusi po përhapet me shpejtësi në të gjithë botën nga Azia në Evropë, Lindjen e Mesme dhe tani është edhe në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Italia ngelet një nga vendet më të prekura, pasi aty numri i personave që kanë humbur jetën ka shkuar në 2,158. Ndërsa në Shqipëri janë infektuar 51 persona dhe një prej tyre ka humbur jetën.

Burimi: Dailymail

A.C/Dosja.al

Shto Koment