AktualitetBotaRajoni

Ushtari Italian sulmohet në mënyrë makabre në mes të Milanos.

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur pasditen e sotme në sheshin 'Piazza duca d'aosta ' në Milano, ku një ushtar italian është therrur me gërshërë në fyt nga një individ i panjohur.
Featured image of article: Ushtari Italian sulmohet në mënyrë makabre në mes të Milanos.
Përditësuar:

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur pasditen e sotme në sheshin ‘Piazza d’aosta ‘ në Milano, ku një ushtar italian është therrur me gërshërë në fyt nga një individ i panjohur.

Ushtari shprehet se nuk e njihte agresorin e tij , i cili pasi i ka dalë përpara i ka bërtitur ‘ Allahu Ekber ‘ dhe me një gërshërë në dorë, ka nisur ta sulmojë në shpinë , në fytyrë edhe në qafë.

Më pas , individi pasi ka plagosur ushtarin, është larguar në drejtim të rrugës ‘Vittor Pisani’  por pa mundur të shkojë shumë larg, pasi është ndaluar nga karabinierët .

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Ushtari 34 vjecar ndodhet në spital jashtë rrezikut për jetën , dhe policia konfirmon se krimi nuk ka lidhje me aktet e terrorizmit dhe se po punon për të zbardhur ngjarjen.

Burimi: Daily Mail

E.C Dosja.al

Etiketa:

Shto Koment