Aktualitet

Ushqimet me hormone/ Shkarkohet drejtori i ISUV, ja kush e zëvendëson

Më tej mësohet se në vend të tij është emëruar Armand Reveli, që mbante postin e nëndrejtorit të Doganave.
Featured image of article: Ushqimet me hormone/ Shkarkohet drejtori i ISUV, ja kush e zëvendëson Drejtori i shkarkuar i ISUV, Pëllumb Aleksi

TIRANË- Pas denoncimeve të bëra publike ditët e fundit për produktet bujqësore dhe ushqimore me hormone, ka ardhur dhe lëvizja e parë nga qeveria.

Siç mësohet sot, është shkarkuar nga detyra Pëllumb Aleksi, i cili mbante postin e drejtorit të Institutit të Sigurisë Ushqimore dhe Veterinarisë.

Më tej mësohet se në vend të tij është emëruar Armand Reveli, që mbante postin e nëndrejtorit të Doganave.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Këto lëvizje në ISUV kanë ardhur pas denoncimeve të bëra publike në media dhe nga qytetarë të ndryshëm, se produktet bujqësore në Shqipëri kishin hormone. Nga denoncimet bëhet me dije se  produkteve të ndryshme u hidhej 4 fishi i dozës së hormonit apo edhe mishi i kafshëve të sëmura që bëhej ushqim në burgje apo sallam.

(A.B. Dosja.al)

Shto Koment