Argetim

Ushqimet e shpejta shkallë të lartë rrezikshmërie për sulmet në zemër, ja çfarë zbulojnë shkencëtarët

Sulmet në zemër janë më të zakonshme në zonat që kanë një numër më të madh të dyqaneve të ushqimit të shpejtë, zbulojnë shkencëtarët.
Featured image of article: Ushqimet e shpejta shkallë të lartë rrezikshmërie për sulmet në zemër, ja çfarë zbulojnë shkencëtarët Foto ilustruese.

Zonat e zaptuara nga restorantet e ushqimit të shpejtë kanë shkallë më të lartë të sulmeve në zemër, kanë pohuar shkencëtarët.

Studiuesit në Australi zbuluan se sa më shumë fastfood të kishte në një zonë, aq më shumë ndodhnin ngjarjet kardiake vrasëse.

Shkencëtarët përdorën të dhënat nga 3,070 pacientë të pranuar në spitalet në Neë South Ëales me një sulm në zemër midis vitit 2011 dhe 2013.

Për çdo dyqan shtesë për sipërmarrje në zonë, pati afërsisht katër sulme në zemër për 1000 njerëz çdo vit, zbuluan ekspertët.

Ekspertët e Universitetit të Neëcastle prezantuan studimin në Takimin Shkencor vjetor të Shoqatës Kardiake të Australisë dhe Zelandës së Re.

Autori i studimit Tarunpreet Saluja tha: ‘Rezultatet theksojnë rëndësinë e mjedisit ushqimor si një kontribues i mundshëm për shëndetin’.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Dhe më parë është pikasur që zonat me një numër të madh dyqanesh që marrin më shumë banorë obezë, mbipesha është një faktor rreziku për sëmundjet e zemrës.

Sëmundja koronare e zemrës është një nga shkaqet kryesore të vdekjes në të gjithë botën. Sulmet në zemër renditen si një simptomë kryesore e CHD nga NHS.

Ka më shumë se 100,000 pranime në spital në Mbretërinë e Bashkuar çdo vit për shkak të sulmeve në zemër, që është një në çdo pesë minuta, sipas Fondacionit Britanik të Zemrës.

Buemimi: DailyMail

(R.L/Dosja.al)

Shto Koment