Kuriozitete

Urinon dhe lë të vdekur në oborrin e gjyshes mikun e tij, 22-vjeçari amerikan dënohet me 6 muaj burg

Një i ri amerikan ka urinuar në këmbë mikun e tij, më pas e ka lënë të vdekur në oborrin e gjyshes së tij. Gjykatësi që ka marrë përsipër çështjen e tij e ka quajtur veprim të ndyrë duke e dënuar me 6 muaj burg.
Featured image of article: Urinon dhe lë të vdekur në oborrin e gjyshes mikun e tij, 22-vjeçari amerikan dënohet me 6 muaj burg Samuel Heroux, dhe gjyshja e tij 91 vjeçare

BRITANI E MADHE- Një burrë ka bërë një gjest të shëmtuar që i ka kushtuar shumë shtrenjtë.  Teksa miku i tij nuk ishte i vetëdijshëm pasi kishte pirë, ai ka e urniar atë në këmbë më pas e ka lënë jashtë    të vdekur. në oborrin e gjyshes së tij

22-vjeçari, Samuel Heroux, është dënuar me 6 muaj burg.

Para se të jepte vendimin e dënimit së të riut, Gjykatësi i Gjykatës së Qarkut në Saratoga James Murphy III, ka përmendur se për vrasjen e mikut të tij, McGlinchey, meriton një dënim prej 6 muajsh.

Bashkë me të pandehurin,  Heroux u arrestua edhe Isaiah DePiazza, 19 vjeç, i cili fillimisht ra dakord të bashkëpunonte me prokurorët, tashmë është dënuar deri  tre vjet burg, raportojnë mediat e huaja.

Dënimi i plotë për 22 vjeçarin është katër vjet burg, por do të ulet në 6 muaj, i ndjekur i lirë për 5 vjet ët tjera.

Gjyqtari tha se këto janë veprime të ndyra dhe të shëmtuara.

I riu i cili bëri këët gjest të shëmtuar me mikun e tij ëshët nga  Neë York-u por kohët e fundit ishte vendosur, në Britani .

 Burimi: Newyorkpost 

A.C/Dosja.al

Shto Koment