Diaspora

Urimi për 1 Qershorin, shkolla “Ardhmëria” në Londër dhe mësuese Anila Kadia japin mesazhin për të gjithë fëmijët

Vërshtirësitë pedagogjike dhe organizuese ishin të shumta por ne e gjetëm rrugën për të mos u ndalur.
Featured image of article: Urimi për 1 Qershorin, shkolla “Ardhmëria” në Londër dhe mësuese Anila Kadia japin mesazhin për të gjithë fëmijët Zbukurimet për 1-qershorin

ANGLI- Urim me ngjyrat e shpresës së ylberit, me këngë, poezi e valle në shqip. “Një abetare dhe një balonë. Ylberi simbolizon, tashmë këto tre muajt e fundit, falënderimin ndaj ekipit mjeksor të spitaleve në UK. Ndërsa për ne ai gjithmonë mbart, për  çdo vit, ngjyrat e festës më të bukur kombëtare që fëmijët shqiptarë kanë festuar dhe festojnë kudo që ndodhen.

E kush mund ta lërë mënjanë 1 Qershorin pavarësisht nga kushtet e krijuara! Vërshtirësitë pedagogjike dhe organizuese ishin të shumta por ne e gjetëm rrugën për të mos u ndalur.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

 …Ndoshta është një festim pak ndryshe, disi i izoluar, por mbetet origjinal në formën e tij. Klasa e abetares, nga shtëpitë, pikturuan një ylber përmbi bluzë dhe iu gëzuan 1 Qershorit me vargje, të cilat u përkasin vetëm atyre, FËMIJËVE”, shprehet ndër të tjera mësuesja Anila Kadija, krijuesja e këtij kolazhi.

(Dosja.al)

Shto Koment