Aktualitet

Urdhi i ri i Manastirliut: Klinikat dentare do qëndrojnë mbyllur deri në fund të epidemisë, nuk do ketë as operacione

Ministrja Manastirliu ka publikuar disa urdhra të rinj, marrin fuqi të menjëhershme.
Featured image of article: Urdhi i ri i Manastirliut: Klinikat dentare do qëndrojnë mbyllur deri në fund të epidemisë, nuk do ketë as operacione Klinikë dentare

TIRANË- Ministrja e Shëndetësisisë, Ogerta Manastirliu, ka publikuar sot disa udhra të rinj, ku bëhet me dije se klinikat dentare do të qëndrojnë të mbyllura deri në fund të epidemisë. Po ashtu nuk do të kryhen as operacione ne spitale publike dhe private, deri në fund të epidemisë.

URDHËROJ: Në pikën 1, të Urdhrit Nr.165 datë 12.03.2020 “Për mbylljen e kabinave/klinikavedentare”, togëfjalëshi “deri në datën 3.04.2020:, zëvendësohet me togfjalëshin “deri në përfundim të gjendjes së epidemisë së shkaktuar nga infeksioni COVIOD.19”

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

URDHËROJ: Në pikën 1 të Urdhrit Nr. 160, datë 11.03.2020 “Për ndërprerjen e ndërhyrjeve kirurgjikale të planifikuara në të gjithë strukturat spitalore pub;ike dhe jo publike”, togfjalëshi “deri në datën 3 prill”, zvendësohet me togfjalëshin “deri në përfundim të gjendjes së epidemisë së shkaktuar nga infeksioni COVID-19”.

(A.B. Dosja.al)

Shto Koment