Bota

Uragani “Dorian” godet Kanadanë, pamje të frikshme

Pasojat e uraganit ishin të rënda, pasi u shkatërruan disa qytete në SHBA, duke shënuar 43 viktima
Featured image of article: Uragani “Dorian” godet Kanadanë, pamje të frikshme Foto nga uragani "Dorian" që godet Kanadanë

KANADA- Prej disa ditësh uragani i fuqishëm ‘Dorian” ka goditur Amerikën duke shkaktuar panik tek qytetarët.

Pasojat e uraganit ishin të rënda, pasi u shkatërruan disa qytete në SHBA, duke shënuar 43 viktima.  Uragani  “Dorian”së fundmi ka goditur Kanadanë, siç duket dhe në pamjet e mëposhtme, pasojat janë të frikshme.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Pasi “Dorian” goditi të shtunën Halifax-in, tani është drejtuar për në Neëfoundland. Erërat e uraganit, që kapin një shpejtësi prej 160 km/orë, duke u kthyer në një makth për banorët e zonave të prekura.

(a.m/dosja.al)

Shto Koment