Sport

“Unë të dh*es në mamanë tëndë ku*vë”. Merr fund sezoni për Diego Costën me dënim maksimal

Diego Costa u dënua me 8 ndeshje për sulmin verbal ndaj arbitrit Gil Manzano nw ndeshjen kundër Barclonës në La Liga.
Featured image of article: “Unë të dh*es në mamanë tëndë ku*vë”. Merr fund sezoni për Diego Costën me dënim maksimal Momenti i përplasjes së Diego Costat me arbitrin e ndeshjes.

Atletiko Madrid do jenë pa Diego Costan deri në fund të sezonit.

Sulmuesi u nxorr jashtë lojës me karton të kuq në disfatën 2-0 kundër Barcelonës në Camp Nou.

Sulmi i tij verbal kundër arbitrit Gil Manzano rezultoi në marrjen e një dënimi me 8 ndeshje dhe një gjobë prej 6000 eurosh.

‘Unë të dh*es në mamanë tëndë ku*vë’ i ka thënë spanjolli gjygjtarit të ndeshjes.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Komiteti spanjoll për kampionatin e dënoi atë me 4 ndeshje për sulmin verbal dhe me 4 të tjera pasi e preku albitrin me dorë.

Në la Liga kanë mbetur vetëm 7 ndeshje të paluajtura për Costan kështu që sulmuesi do jetë jashtë deri në fillim të sezonit tjetër futbollistik.

B.N/dosja.al

Shto Koment