Bota

“Unë nuk ju kërkoj falje prindërve”, Vrau 10-vjeçarin kosovar një vit më parë, 76-vjeçarja zvicerjane del para gjykatës: Po, mund të them se më vjen keq

Me dhimbjen e të birit, prindërit kanë qarë në fillim të seancës, ndërsa Alice ka treguar se ajo nuk e kishte planifikuar sulmin.
Featured image of article: “Unë nuk ju kërkoj falje prindërve”, Vrau 10-vjeçarin kosovar një vit më parë, 76-vjeçarja zvicerjane del para gjykatës: Po, mund të them se më vjen keq Djali kosovar, Ilias dhe gruaja qe eshte akuzuar per vrasjen e tij.

ZVICËR– Paraditen e sotme ka nisur procesi gjyqsor në Bazel ndaj  76-vjeçares zvicerjane, e cila më 21 mars të 2019 vrau me thikë 10-vjeçarin nga Kosova.

Siç raporton edhe Blick 76-vjeçarja, Alice.F, e akuzuar për krimin makabër, në fillim të procesit nuk u ka kërkuar falje prindërve të 10-vjeçarit Ilias, pasi ka thënë se për atë që ka bërë nuk ka të falur.

“Unë nuk u  kërkoj falje prindërve, pasi nuk ka falje për këtë. Nuk i kërkoj falje këtyre njerëzve. Por mund të them se më vjen keq.”- u shpreh Alice.

Me dhimbjen e të birit, prindërit kanë qarë në fillim të seancës, ndërsa Alice ka treguar se ajo nuk e kishte planifikuar sulmin.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Ndërsa ka shtuar se thikën e kishte çdo ditë me vete. Pala mbrojtëse ka dalë me argumente se e akuzuara vuan nga probleme psiqike.

Burimi: Blick

A.C/Dosja.al

Etiketa:

Shto Koment