Aktualitet

”Unë besoj në dashuri”/ 44-vjeçari nga Pogradeci që i preu kokën nënës është fans i zjarrtë i Dua Lipës, në Facebook shfaqet si besimtar, Metën dhe Kryemadhin i quan shushunja

FOTO
Olsi Çekiçi ka qenë shumë aktiv në rrjetin social Facebook. Ai ka treguar se është fans i këngëtares së njohur Dua Lipa dhe ndërkohë ka treguar se beson në Zot.
Featured image of article: ”Unë besoj në dashuri”/ 44-vjeçari nga Pogradeci që i preu kokën nënës është fans i zjarrtë i Dua Lipës, në Facebook shfaqet si besimtar, Metën dhe Kryemadhin i quan shushunja Olsi Çekiçi dhe postimet e tij në Facebook

POGRADEC–Olsi Çekiçi, autori i krimit makabër në Pogradec është shumë aktiv edhe në rrjetet sociale. Nëse i hedhim në sy faqes së tij në Facebook, ai ka bërë postime të njëpasnjëshme, ku shfaqet edhe si besimtar. Në disa postime të tij ai falënderon Allahun dhe jep mesazhin se beson në dashuri. Ndërkohë, 44-vjeçari na ka treguar se është një fans i këngëtares së njohur Dua Lipa, pasi më 30 qershor të këtij viti ka publikuar disa foto të saj.

Sakaq, autori i krimit të rëndë ka edhe rezervat e tij për politikanët shqiptarë. Në një postim, ai e quan Presidentin Ilir Meta, kryetaren e LSI-së Monika Kryemadhi, Petrit Vasilin dhe Luan Ramën shushunja.

Ajo që vihet re tjetër është nuk kanë munguar as komentet nga të afërmit dhe miqtë e tij, në fotot dhe postimet që bënte 44-vjeçari.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Postimet e Olsi Çekiçit

Ngjarja e rëndë tronditi Pogradecin pasditen e djeshme. Olsi Çekiçi pas sherreve dhe dhunës së përditshme mori thikën dhe masakroi nënën e tij, 70-vjeçare. Ai i preku kokën nënë së tij dhe e vari në derë të shtëpisë. 44-vjeçari la të plagosur edhe vëllain e tij. Ai u arrestua menjëherë nga policia dhe u gjet i përlyer në gjak.

J.V/Dosja.al 

Shto Koment