Aktualitet

Ulje temperaturash/ Zonat ku sot do të ketë reshje dëbore (PARASHIKIMI)

Në zonat malore në veri dhe në lindje të vendit do të ketë reshje dëbore.
Featured image of article: Ulje temperaturash/ Zonat ku sot do të ketë reshje dëbore (PARASHIKIMI) Foto ilustruese

Shqipëri– Sot nuk do të mungonë temperaturat e ulta. Po kështu sot priten reshje të dobëta në të gjithë vendin, ndërsa lokalisht mesatare në qarqet Kukës, Vlorë, Gjirokastër dhe Korçë. Sipas IGJEUM në zonat malore në veri dhe lindje të vendit reshjet do të jenë në formë bore.

TEMPERATURAT

Temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

në bregdet: 10 / 14 °C
në vendet e ulëta: 9 / 13 °C
në vendet malore: 2 / 6 °C

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

ERA

Era pritet të fryjë mesatare, ndërsa në bregdet deri e fortë.

79367031_1530225133797994_5583578272165265408_o (1).jpg

J.V/Dosja.al 

Shto Koment