Politike

Ulje diagonale me gruan në makinë, Lleshaj shpjegon ligjin: Duket absurde, por është për t’ju shmangur ndalimit nga Policia

Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj është shprehur se efektivët nuk mund ta dijnë se cila është marrrëdhënia mes shoferit dhe pasagjerit, prandaj për të shmangur ndalimet nga ana e Policisë për kontrolle.
Featured image of article: Ulje diagonale me gruan në makinë, Lleshaj shpjegon ligjin: Duket absurde, por është për t’ju shmangur ndalimit nga Policia Sandër Lleshaj

TIRANË– Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj ka treguar se përse është vendosur rregulli i qëndrimit diagonal në makinë edhe me të afërmit.

I ftuar në emisionin “Opinion”, Lleshaj është shprehur se efektivët nuk mund ta dijnë se cila është marrrëdhënia mes shoferit dhe pasagjerit, prandaj për të shmangur ndalimet nga ana e Policisë për kontrolle.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

“Mos të ndalohen nga Policia, prandaj është krijuar se duket si absurde kjo. Punonjësi i policisë nuk ka nga ta dijë se çfarë janë burrë e grua apo është thjesht që person që është marrë rastësisht rrugës. Për të evituar ndalimin është vendosur ky rregull,”-tha ai.

(k.m/dosja.al)

Shto Koment