Aktualitet

Ulja e temperaturave/ Nisin reshjet e borës në qarkun e Korçës, nuk ka probleme me qarkullimin e mjeteve

VIDEO
Sipas zyrtarëve të autoritetit lokal të rrugëve nacionale, deri tani nuk ka probleme me qarkullimin e mjeteve. ndërkohë mesohet se në veprim janë vënë,  grupet e punës dhe mjetet kontaktore të cilat aktualisht janë zhvendosur në  Dardhë, Qafën e Qarrit, Dishnicë, Voskopojë, Gorricë, Qafë Pllocë.
Featured image of article: Ulja e temperaturave/ Nisin reshjet e borës në qarkun e Korçës, nuk ka probleme me qarkullimin e mjeteve Debora ne Korçe

KORÇË– Kanë nisur reshjet e dëborës në qarkun e Korçës. Burime bëjnë me dije se reshjet kanë nisur prej orës 19:00 dhe se temperaurat në Korçë kanë rënë.

Sipas zyrtarëve të autoritetit lokal të rrugëve nacionale, deri tani nuk ka probleme me qarkullimin e mjeteve. ndërkohë mesohet se në veprim janë vënë,  grupet e punës dhe mjetet kontaktore të cilat aktualisht janë zhvendosur në  Dardhë, Qafën e Qarrit, Dishnicë, Voskopojë, Gorricë, Qafë Pllocë.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Ulja e temperaturave gjatë këtyre ditëve ka sjellë për të parën herë këtë vit edhe reshjet në qytetin e Korçës dhe në disa qytete të tjera të këtij qarku.

(A.k.dosja.al)

Shto Koment