Rajoni

Ulet numri i viktimave dhe rritet i të infektuarve në Maqedoninë e Veriut/ Në 24 orët e fundit regjistrohen 3 të vdekur dhe 166 të infektuar

Me shifrat e sotme, bilanci i përgjithshëm i personave të infektuar deri më tani ka shkuar në 7,572 persona nga 72,690  testime të realizuara, ndërsa prej fillimit të shpërthimit të pandemisë e deri më tani numri total i viktimave ka shkuar në 362 persona.
Featured image of article: Ulet numri i viktimave dhe rritet i të infektuarve në Maqedoninë e Veriut/ Në 24 orët e fundit regjistrohen 3 të vdekur dhe 166 të infektuar Foto Ilustruese

MAQEDONI E VERIUT-  Autoritetet shëndetësore në Maqedoninë e Veriut ka njoftuar se 3 persona kanë humbur jetën dhe  166 raste të reja janë konfirmuar me koronavirus gjatë 24 orëve të fundit.

Me shifrat e sotme, bilanci i përgjithshëm i personave të infektuar deri më tani ka shkuar në 7,572 persona nga 72,690  testime të realizuara, ndërsa prej fillimit të shpërthimit të pandemisë e deri më tani numri total i viktimave ka shkuar në 362 persona.

Lajmi i mirë është se në 24 orëve të fundit janë shëruar edhe 70 persona duke e çuar në  të 3,624 tjerë numrin e përgjithshëm të pacientëve që janë rikuperuar.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Burimi: worldometers.

(A.K.Dosja.al) 

Shto Koment