Rajoni

Ulet numri i të infektuarve me Covid-19 në Greqi/ 476 persona rezultojnë pozitiv dhe vdesin 66 të tjerë gjatë orëve të fundit

Ndërkohë kanë ndërruar jetë 66 persona dhe janë vendosur nën kujdesin intesiv 467 njerëz. Mosha mesatare e personave të vendosur të shtuar në spital është 67 vjeç.
Featured image of article: Ulet numri i të infektuarve me Covid-19 në Greqi/ 476 persona rezultojnë pozitiv dhe vdesin 66 të tjerë gjatë orëve të fundit Foto ilustruese

GREQI-Shifra e të infektuarve me Covid-19 është ulur në Greqi. Gjatë orëve të fundit kanë rezultuar pozitiv 476 persona nga të cilat 8 u zbuluan pas kontrolleve në hyrjet e vendit.

Ndërkohë kanë ndërruar jetë 66 persona dhe janë vendosur nën kujdesin intesiv 467 njerëz. Mosha mesatare e personave të shtuar në spital është 67 vjeç.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Ndërsa, që prej fillimit të pandemisë në total janë shënuar pozitiv 13,5931 njerëz, nga të cilët, 52.4% janë burra dhe kanë ndërruar jetë 4672 pacientë.

(k.a/dosja.al)

Shto Koment