Bota

Ulet ndjeshëm bilanci në Itali/ Në 24 orët e fundit regjistrohen 13 viktima dhe 169 raste të reja nga Covid-19 (SHIFRAT)

Autoritetet e Shëndetësisë raportuan gjithashtu se sot u regjistruan edhe 169  raste të reja pozitiv dhe numri në total i të infektuarve ka shkuar në  243.230 të tjerë.
Featured image of article: Ulet ndjeshëm bilanci në Itali/ Në 24 orët e fundit regjistrohen 13 viktima dhe 169 raste të reja nga Covid-19 (SHIFRAT) Foto Ilustruese

ITALI- Ministria e Shëndetësisë italiane, ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit në vend janë regjistruar 13 viktima nga koronavirusi dhe numri në total i të vdekurve që nga fillimi i pandemisë deri më tani ka shkuar në për 34 967 persona.

Autoritetet e Shëndetësisë raportuan gjithashtu se sot u regjistruan edhe 169  raste të reja pozitiv dhe numri në total i të infektuarve ka shkuar në  243.230 të tjerë.

Sot numri i të shëruarve në Itali ishte 178 ndërsa numri i përgjithshëm i njerëzve që kanë fituar betejën me COVID-19 ka shkuar në 195 106 persona të tjerë.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Burimi;corriere.it

(A.K.Dosja.al)

Shto Koment