Bota

Ulen vdekjet por shtohen rastet e reja në Itali, 14 viktima dhe mbi 1 mijë të infektuar në 24 orët e fundi

Të paktën 14 viktima dhe 1.008 të infektuar me koronavirus janë shënuar përgjatë 24 orëve të fundit në të gjithë territorin e Italisë.
Featured image of article: Ulen vdekjet por shtohen rastet e reja në Itali, 14 viktima dhe mbi 1 mijë të infektuar në 24 orët e fundi Foto ilustruese

ITALI – Italia një ndër vendet më të prekurt anga koronavirusi, e quajtuar ndryshe edhe si epiqendra e Covid-19 në Europë, gjatë 24 orëve të fundit ka parë një rritje të ndjeshme të numrit të viktimave.

Mësohet se numri i të vdekurve  për shkak të koronavirusit në Itali ka shkuar në 14 brenda një dite, lajm i cili është bërë me dije nga Ministria e Shëndetësisë.

Por nga ana tjetër lajm i mirë është se numri i të infektuarëve në 24 orët e fundit ka rënë krahasuar me ditët e tjera.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al
Buletini i 14 shtatorit

Deri më tani numri i përgjithshëm i viktimave nga COVID-19 ka shkuar në 35,624, ndërsa në të gjithë territorin e Italisë janë shënuar 1,008 të infektuar me Covid, duke e çuar numrin e të sëmurëve në 288,761 në total.

Burimi: Corriere

A.C/Dosja.al

Shto Koment