Bota

VIDEO/ Pamje të pazakonta nga Skocia, era e fortë ngre në ajër ujin e ujvarës

Siç shihet në video ngjarja ka ndodhur në Campsie Fells dhe për disa çaste ujëvara nuk ka rrjedhur për poshtë por për lart.
Featured image of article: VIDEO/ Pamje të pazakonta nga Skocia, era e fortë ngre në ajër ujin e ujvarës Ujvara në Skoci

ANGLI- Një fenomen i pazakontë ka ndodhur në Skoci nga era e fortë që ka goditur vendin. Prej ditës një erë e fortë po godet Britaninë e Madhe dhe dëmet kanë qenë të shumta.

Sot era me fortësinë e saj ka arritur të ndryshojë edhe rrjedhën e një ujëvare. Siç shihet në video ngjarja ka ndodhur në Campsie Fells dhe për disa çaste ujëvara nuk ka rrjedhur për poshtë por për lart.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Pamjet tregojnë forcën e stuhisë që ka shkaktuar edhe viktima në Britaninë e Madhe.

(A.B. Dosja.al)

Shto Koment