Sport

UEFA zyrtarizon stadiumin ku do luhet Shqipëri-Francë, nuk e njeh me emrin “Air Albania”

Në faqen zyrtare në internet, UEFA shkruan se ndeshja do të luhet në stadiumin e ri, por nuk e njeh me emrin “Air Albania”, por me Arena Kombëtare.
Featured image of article: UEFA zyrtarizon stadiumin ku do luhet Shqipëri-Francë, nuk e njeh me emrin “Air Albania” Arena Kombëtare

TIRANË- Qeveria e Europiane e Futbollit ka zyrtarizuar “Arena Kombëtare” si stadiumin ku do të luhet sfida mes Shqipërisë dhe Francës.

Në faqen zyrtare në internet, UEFA shkruan se ndeshja do të luhet në stadiumin e ri, por nuk e njeh me emrin “Air Albania”, por me Arena Kombëtare.

Njoftimi nga UEFA

Siç shihet, UEFA ka pritur edhe ndeshjen testuese ditën e djeshme, mes femrave të Vllaznisë dhe Apolonisë, ku delegatët kanë mbetur të kënaqur me kushtet për stadiumin, dhe kanë dhënë dritën jeshile në institucionin më të lartë europian të futbollit, që ndeshja me Francën të luhet tek “Arena Kombëtare”.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Tashmë pritet vetëm ndeshja mes Shqipërisë dhe Francës, ku për herë të parë në stadiumin e ri do të këndohet dhe himni kombëtar.

(A.B. Dosja.al)

Shto Koment