Sport

UEFA vendos për rregullin e zëvendësimeve, ja sa do të lejohen në Champions dhe Europa League

Në mbledhjen e komitetit ekzekutiv të UEFA-s u vendos që të mbetet në fuqi rregulli i 5 zëvendësimeve
Featured image of article: UEFA vendos për rregullin e zëvendësimeve, ja sa do të lejohen në Champions dhe Europa League UEFA

NYON-Për shkak të kalendarit të ngjeshur dhe problemeve që mund të sjellë COVID-19, UEFA ka vendosur që edhe në këtë sezon në ndeshjet e kompeticioneve europiane, Champions League dhe Europa League të zbaohet rregulli i 5 zëvendësimeve gjatë një ndeshjeje.

Në mbledhjen e komitetit ekzekutiv të UEFA-s u vendos që të mbetet në fuqi rregulli i 5 zëvendësimeve edhe pse fillimisht u diskutua për një rikthim te rregulli fillestar i vetëm 3 zëvendësimeve, në fund u vendos për 5 zëvendësime. Të njëjtin rregull e kanë ruajtur edhe disa kampionate të rëndësishme, ndërsa ka kampionate si Premier League që i janë kthyer rregullit të 3 zëvendësimeve.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

E.Ç (Dosja.al)

Shto Koment