Sport

UEFA ‘mbush’ arkat e klubeve shqiptare, ja shuma që do marrin Tirana dhe Laçi për ndeshjet në transfertë në Europë

Për shkak të COVID-19, UEFA ka vendosur që skuadrat që luajnë jashtë, do të udhëtojnë me çarter për arsye sigurie, dhe nga ky rregull nuk mund të përjashtohen dy skuadrat shqiptare.
Featured image of article: UEFA ‘mbush’ arkat e klubeve shqiptare, ja shuma që do marrin Tirana dhe Laçi për ndeshjet në transfertë në Europë Moment nga ndeshja Tirana-Laçi

TIRANË- Tirana dhe Laçi do jenë dy skuadrat shqiptare që ndeshjet eliminatore në kupat e Evropës do i luajnë në transfertë, pasi ky ishte fati i shortit.

Për shkak të COVID-19, UEFA ka vendosur që skuadrat që luajnë jashtë, do të udhëtojnë me çarter për arsye sigurie, dhe nga ky rregull nuk mund të përjashtohen dy skuadrat shqiptare.

Po ashtu mësohet se është UEFA ajo që do paguajë shpenzimet e skuadrave, teksa për të dyja ekipet do ketë nga një bonus 40 mijë euro.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Bardheblutë do të luajnë me gjeorgjianët e Dinamo Tbilis, ndërsa kurbinasit me skuadrën nga Azerbajxhani, Keshla.

(A.B. Dosja.al)

Shto Koment