Sport

UEFA jep lajmin madh, kjo finale do të luhet me tifozë, nis shitja e biletave

UEFA ka marrë një vendim zyrtar ditën e sotme, duke gëzuar tifozët e skuadrave. Në “Stadion Miejski” do të kenë mundësi të futen 9500 tifozë, ndryshe 25% e kapacitetit të stadiumit
Featured image of article: UEFA jep lajmin madh, kjo finale do të luhet me tifozë, nis shitja e biletave Stadiumi i Gdansk

POLONI-Finalja e Europa League do të zhvillohet më datë 26 maj në Gdansk të Polonisë dhe kjo do të ndodhë me praninë e tifozëve.UEFA ka marrë një vendim zyrtar ditën e sotme, duke gëzuar tifozët e skuadrave. Në “Stadion Miejski” do të kenë mundësi të futen 9500 tifozë, ndryshe 25% e kapacitetit të stadiumit.

Manchester United pritet të jetë finalisti i parë duke parë suksesin 6-2 në gjysmëfinalen e vajtjes ndaj Romës. Ndërkohë, çifti tjetër nga i cili do të dalë gjysmëfinalisti është ai mes Arsenal dhe Villareal përballje që përfundoi për spanjollët me shifrat 2-1.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

E.Ç (Dosja.al)

Shto Koment