Aktualitet

“U vra për arsye morale”/ E FORTË! Gazetari Elton Qyno: Atentati ndaj Fatmir Xhindit është zbardhur, ekzekutori i deputetit ndodhet në Roskovec

Elton Qyno ka bërë me dije se burime të tij nga Policia e Shtetit i kanë zbuluar se janë shumë pranë zbardhjes së vrasjes dhe identifikimit të autorit të vrasjes së deputetit socialist, Fatmir Xhindi.
Featured image of article: “U vra për arsye morale”/ E FORTË! Gazetari Elton Qyno: Atentati ndaj Fatmir Xhindit është zbardhur, ekzekutori i deputetit ndodhet në Roskovec Elton Qyno dhe Fatmir Xhindi

TIRANË– Gazetari Elton Qyno ka lëshuar deklaratën “bombë”! Në emisionin “Repolitix”, Qyno ka bërë me dije se burime të tij nga Policia e Shtetit i kanë zbuluar se janë shumë pranë zbardhjes së vrasjes dhe identifikimit të autorit të vrasjes së deputetit socialist, Fatmir Xhindi. Sipas gazetarit të kronikës, vrasja është kryer për arsye morale dhe se ekzektutimi i tij nuk ka lidhje me karrierën e tij politike.

Debati i plotë në studion e “Repolitix”:

Elton Qyno: Në rrugë operative vrasja e Fatmir Xhindit thuajse është zbardhur. Të dhënat thonë në rrugë operative se është zbardhur vrasësi, është në Roskovec. Sipas asaj që kam lexuar vrasja është kryer për punë morali dhe nuk ka lidhe fare për arsye politike.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Xhemal Qefalia: Po bëni një gabim trashanik, është thashetheme i pabazuar. Po bëni një gabim të cilën po fyn një njeri që është vrarë në mënyrë të befasishme me statusin e deputetit. Pastaj po gaboni se ju thoni se dini motivin dhe autorin dhe drejtësia nuk po vepron.

Deputeti socialist Fatmir Xhindi u ekzekutua më 2 maj të 2009 para derës së shtëpisë së tij në Roskovec. Ai u qëllua me 6 plumba pas shpinë në prag të shtëpisë, ndërsa autori nuk është kapur as sot pas 11 vitesh.

(k.m/dosja.al)

Shto Koment