Sport

“U turpërova, hëngra fasule dhe makarona”/ Futbollisti Patric Evre tregon makthin: Nuk i tregoja dot trajnerit

Ai zbuloi se vetëm pak para ndeshjes ishte sëmurur, por nuk kishte vënë në dijeni trajnerin Sir Alex Ferguson për gjendjen e tij.
Featured image of article: “U turpërova, hëngra fasule dhe makarona”/ Futbollisti Patric Evre tregon makthin: Nuk i tregoja dot trajnerit Futbollisti Patric Evra ne te djathte

ANGLI- Futbollisti Patrice Evra, teksa ka folur për Sky Sport ka bërë një rrëfim të pazakontë për debutimin me Manchester United. Ai zbuloi se vetëm pak para ndeshjes ishte sëmurur, por nuk kishte vënë në dijeni trajnerin Sir Alex Ferguson për gjendjen e tij.

Evra tha se nuk mundi ta vinte trajnerin në dijeni, pasi ishte i frikësuar. “Kur luajta ndeshjen time të parë me Manchester United, hëngra disa fasule dhe makarona para ndeshjes dhe u sëmura në dhomën time. Unë do t’i thoja Sir Alex Ferguson “shiko, nuk jam i gatshëm për të luajtur”, por u frikësova, sepse do të mendonte: Ai nuk qenka njeriu i duhur, që të luajë në derbi. Unë startova titullar, por u zëvendësova mbas 45 minutash. Mbaj mend që Ferguson më tha: “Tani ulu në stol, shikoje dhe mësojë futbollin anglez”. Ishte një kohë e vështirë. Edhe agjenti im tha se kemi bërë gabim të madh që firmosëm për Manchester United. Por, kam qenë me të vërtetë i fortë mendërisht dhe provova se të gjithë kishin gabuar për mua. Jam me të vërtetë krenar që e bëra atë”, raporton goal.com.

Futbollisti Patrice Evra u zhvendos në “Teatrin e Ëndrrave” nga Monaco në 2006. Në këtë ndeshje të parë kundër “Djajve të kuq” ai përjetoi makthin.

(E.S. Dosja.al)

Shto Koment