Showbiz

U tmerrua nga drejtori, gazetarja Erjona Rusi tregon fillimet e karrierës: Më kanë nxjerrë pengesa, njerëzit s’janë si në ekran (VIDEO)

E ftuar në emisionin "Mos i fol shoferit", Rusi tregoi se gjatë karrierës së saj, ka pasur shumë persona që i kanë nxjerrë pengesa. 

TIRANË– Gazetarja, Erjona Rusi ka rrëfyer së fundmi angazhimet e saj si feministe në revistën e saj “Bitch Magazine”. E ftuar në emisionin “Mos i fol shoferit“, Rusi tregoi se gjatë karrierës së saj, ka pasur shumë persona që i kanë nxjerrë pengesa.

“U futa në një televizon dhe u përballa me një drejtues që e kisha parë nga ekrani. Jam tmerruar, dhe doja t’u thoa njerëzve që të mos i shikonin njerëzit më nga ekrani.

Jam zhgënjyer disa herë. Ka pasur njerëz në fushën e ekranit që më kanë bërë shumë padrejtësira madje dhe njerëz shumë të njohur, jo vetëm nuk më kanë ndihmuar por edhe më kanë nxjerrë pengesa, por jeta është portokall, do vijë momenti është ligji i kompensimit, nëqoftëse ja bën dikujt, do ta bëjë dikush ty, unë vazhdoj jetën.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Jeta është shumë e gjatë, thjeshtë i kam kaluar dhe kam ecur përpara,”– u shpreh ajo ndër të tjera.

(f.m/dosja.al)

Etiketa:

Shto Koment