Showbiz

U testua 4 herë, mori rezultate të ndryshme, Elon Musk i bindur: Unë jam një rast i moderuar

Covid-19 tani ka infektuar gati 10.9 milion njerëz në SHBA. Më shumë se 245,000 njerëz kanë nderruar jete, dhe më shumë se 67,000 njerëz janë aktualisht në spital.
Featured image of article: U testua 4 herë, mori rezultate të ndryshme, Elon Musk i bindur: Unë jam një rast i moderuar Elon Musk

SHBA– Sipërmarrësi i teknologjisë Elon Musk thotë se ai mund të ketë një “rast të moderuar” të Covid-19 pasi ka “marrë rezultate shumë të ndryshme nga laboratorë të ndryshëm”.

Shefi i Tesla dhe SpaceX, i cili është 49 vjeç, shkroi në Twitter se simptomat e tij ishin ato të një “ftohjeje të vogël”. Të premten ai tha se ishte testuar katër herë, me dy rezultate pozitive dhe dy negative. Musk u duk se minimizoi shqetësimet në lidhje me pandeminë kur u godit për herë të parë.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Covid-19 tani ka infektuar gati 10.9 milion njerëz në SHBA. Më shumë se 245,000 njerëz kanë nderruar jete, dhe më shumë se 67,000 njerëz janë aktualisht në spital.

Postimi i Musk

(A.B)/Dosja.al

Etiketa:

Shto Koment