Bota

U tall me presidentin serb për qëndrimin e tij në Shtëpinë e Bardhë, Putin i kërkon falje Vuçiç-it, për postimin e zyrtares ruse

Zëdhënësja e m Ministrisë së Jashtme Maria Zakharova në një postim që në Faccebok ka ndarë një një foto të Vuçiç ulur përballë Presidentit Donald Trump në Shtëpinë e Bardhë dhe poshtë saj një foto të këmbëve të aktores Sharon Stone.
Featured image of article: U tall me presidentin serb për qëndrimin e tij në Shtëpinë e Bardhë, Putin i kërkon falje Vuçiç-it, për postimin e zyrtares ruse Presidenti rus ,Vladimir putin dhe Presidenti serb Aleksandër Vuçiç

RUSI- Presidenti rus Vladimir Putin së fundmi i ka kërkuar falje homologut të tij serb Aleksandar Vuçiç për postimin që kishte bërë një zyrtare ruse

Zëdhënësja e m Ministrisë së Jashtme Maria Zakharova në një postim që në Facebook ka ndarë një një foto të Vuçiç ulur përballë Presidentit Donald Trump në Shtëpinë e Bardhë dhe poshtë saj një foto të këmbëve të aktores Sharon Stone.

“Nëse jeni të ftuar në Shtëpinë e Bardhë, por karrigia juaj qëndron sikur jeni në një marrje në pyetje, duhet të uleni si në figurën numër 2. Kushdo që të jeni. Thjesht besoni mua,” shkroi Zakharova, e cila më vonë ka kërkuar dhe vetë falje. Duket qartë se ajo ka thumbuar presidentin e Serbisë pasi në postim është nënkuptuar se ajo ak thënë se Vuçiç ishte para Donald Trump si një person që po merrej në pyetje.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al
Postimi

Postimi i Zakharova erdhi pasi Vuçiç nënshkroi një marrëveshje bashkëpunimi me Kosovën në Shtëpinë e Bardhë dhe është parë si një shenjë e acarimit rus me lidhjet serbo-amerikane.

(A.K.dosja.al)

Shto Koment