Aktualitet

“U shtri si gomar, mori mësim të mirë”, banorët e Unazës së Re rrahin drejtorin e kompanisë “Salillari”, i vënë syrin dhe punëtorit: Duro langaraq, duro

Në një status, në faqen që kanë krijuar vetë ata, me emrin "Unaza e bashkuar", banorët kanë publikuar foton e inxhinierit Kondi dhe shkruajnë se e kanë shtrirë si gomar. Ndërkohë ndër rreshta, theksojnë se shumë shpejt 'shpërblimin' do ja japin edhe punëtorit, Bashkim Gjuni.
Featured image of article: “U shtri si gomar, mori mësim të mirë”, banorët e Unazës së Re rrahin drejtorin e kompanisë “Salillari”, i vënë syrin dhe punëtorit: Duro langaraq, duro Ermal Kondi dhe banorët
Përditësuar:

TIRANË– Banorët e Unazës së Re kanë dhunuar drejtorin dhe inxhinierin e kompanisë “Salillari”, Ermal Kondin dhe këtë gjë e kanë bërë të ditur publikisht. Në një status, në faqen që kanë krijuar vetë ata, me emrin “Unaza e bashkuar”, banorët kanë publikuar foton e inxhinierit Kondi dhe shkruajnë se e kanë shtrirë si gomar. Ndërkohë ndër rreshta, theksojnë se shumë shpejt ‘shpërblimin’ do ja japin edhe punëtorit, Bashkim Gjuni.

“Ky eshte Ermal Kondi drejtori dhe ing.i firmes Salillari, ky person punon me zell te madh i sherben me vendosmeri shefit te madh dhe ben gangsterin ne Unaze te Re, ky eshte tmerri i puntoreve te firmes. Dje ky qelbesirei oligarkise mori nje mesim te mire nga banoret e Unazes, u shtri si gomar ne trotuar dhe kerkonte ndihmen e policise mori pergjigjen e merituar dhe do i sherbej per te gjithe jeten. Nje gje e kane te garantuar Salilarri dhe ushtaret e tij, ne Unaze te re do te kete surpriza per ta..Kurse ky tjetri eshte Bashkim Gjuni banor i Unazes nje mjeran sherbetor i pacipe dhe i pabese, dhunoi kameramanin dhe gazetarin e Ora neës pa asnje arsye. Nje muaj ky person eshte strehuar dhe ushqyer tek Qendra Egi Center duke e ndihmuar dhe vene ne dispozicion dhomen ushqimin dhe sherbimin njelloj si te demtuarit e termetit, humanizmin tone e keqperdori ky viktime, ja si na e sherben ndihmen qe i dhame. Dhe ketij i premtojme qe do te kete kujdesin tone ne vashdim…duro o langaraq duro..,”– shkruhet në status.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Banorët e Unazës së Re, kanë protestuar më shumë se një vit për ndërtimin e projektit “Unaza e Madhe” që është bërë në zonën e tyre, pasi u preku edhe shtëpitë. Ata kanë protestuar edhe ndaj kompanisë “Salillari”, pronarin e të cilës e cilësojnë oligark, si në denoncimet e Opozitës.

(f.m/dosja.al)

Shto Koment