Bota

U shpall mashtrues nga FBI-ja, Trump fal ish-këshilltarin e tij

Në një postim që Trump ka bërë në Twitter, ka shkruar se Gjeneralit Flynn i është dhënë falje e plotë.
Featured image of article: U shpall mashtrues nga FBI-ja, Trump fal ish-këshilltarin e tij Michael Flynn dhe Donald Trump

SHBA-Presidenti në detyrë i SHBA-së, Donald Trump ditën e sotme ka bërë me dije se ka falur ish-këshilltarin e tij të sigurisë kombëtare, Michael Flynn. Në një postim që Trump ka bërë në Twitter, ka shkruar se Gjeneralit Flynn i është dhënë falje e plotë. Më tej, në postimin e tij ai e ka uruar ish-këshilltarin edhe për Ditën e Falenderimeve.

 “E kam për ndër të madh që njoftoj se Gjeneralit Michael T. Flynn i është dhënë një Falje e Plotë. Urime @GenFlynn dhe familjes së tij të mrekullueshme, e di që tani do të keni një Ditë Falenderimesh vërtet fantastike,”shkroi Trump .


Michael Flynn ishte shpallur në vitin 2016 nga FBI-ja, si fajtor në fshehjen e të vërtetës për ndërhyrjen ruse në zgjedhjet presidenciale.

(I.A/dosja.al)

Shto Koment