Bota

“U shndërrua në zanë”/ Peshku me fytyrë njeriu huton turistët (VD)

Pamjet e tij tregojnë fytyrën e krapit që i ngjajnë gojës, hundës dhe syve në kokë.
Featured image of article: “U shndërrua në zanë”/ Peshku me fytyrë njeriu huton turistët (VD) Peshku i filmuar ne Miao

KINË- Një vizitor në një fshat në jug të Kins ka mbetur i habitur kur ka parë një peshk që duket se ka fytyrë njerëzore. Pamjet e tij tregojnë fytyrën e krapit që i ngjajnë gojës, hundës dhe syve në kokë. Gruaja që po i filmonte është hutuar aq shumë nga pamja saqë tha; “Peshku është shndërruar në zanë”.


Karpët kanë qenë prej kohësh të njohur që mbajnë shenja të cilat mund të duken si një fytyrë njerëzore, por në të vërtetë të shohësh një të tillë është e rrallë, raporton Daily Mail.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

(E.S. Dosja.al)

Shto Koment