Politike

U shkarkua me 104 vota, Meta: Tentativë e parlamentit monist për të tërhequr vëmendjen nga krimi zgjedhor

VIDEO
Meta tha Kuvendi kërkon të heqë vëmendjen nga hetimi dhe zbardhja e krimeve zgjedhore.
Featured image of article: U shkarkua me 104 vota, Meta: Tentativë e parlamentit monist për të tërhequr vëmendjen nga krimi zgjedhor Ilir Meta
Përditësuar:

TIRANË- Presidenti i Republikës, Ilir Meta deklaroi sot se nuk është një shqetësim për të vendimi i Kuvendit për ta shkarkuar. Meta e cilësoi vendimin një shfaqje e parlamentit monist, ndërsa shtoi se Kuvendi kërkon të heqë vëmendjen nga hetimi dhe zbardhja e krimeve zgjedhore.

‘’Pas 25 prillit se e kam vënë re që jeni të mërzitur, natyrisht ka shumë arsye për çdo për të qenë i lumtur, duhet të jemi të kënaqur që po kalojmë nga epoka e para 25 prillit, e parlamentit monist, në një epokë ose po rikthehemi në pluralizmin politik parlamentar, pavarësisht se zgjedhjet ende s’kanë përfunduar, duhet të durojmë, derisa të përfundojnë proceset e ankimimit.


Përderisa ka patur kërkesa për vlerësime, për intervista, konsiderata lidhur me shfaqjen më të fundit të parlamentit monist, ju e dini që jemi përjekur të qëndrojmë larg asaj shfaqje, se ka qenë e qartë për të hequr vëmendjen nga hetimi dhe zbardhja e krimeve zgjedhor e për të spostuar vëmendjen tek fajtorë që nuk ekzistojnë.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Pa e zgjatur shumë po ju theksoj gatishmërinë time, edhe pse Kuvendi ka qenë i shkarkuar që në 25 prill, për të takuar iniciatorët e kësaj shfaqje brenda afatit ligjor që ishte data 10 maj, dhe për të cilën i lajmërova, që e refuzuan. E kishin me diktat që Presidenti duhet të linte takimin e planifikuar prej 10 ditësh me ministren e Austrisë apo Presidentin e Sllovenisë për tiu nënshtruar tekave. ‘’- tha Meta.


Lajmi kryesor: VIDEO/ U shkarkua me 104 vota, flet Meta: Shfaqje e parlamentit monist, deputetët morën para për të votuar! Në fushatë më përfshiu Rama kur prezantoi kandidatët

(f.m;f.g/dosja.al)

Shto Koment