DiasporaShowbiz

“U ringjall vendi im”, Nga Rita Ora te Era Istrefi, VIP-at që uruan dhe mbështetën presidenten Vjosa Osmanin

FOTO
Pasi Vjosa Osmani u zgjodh presidente e Kosovës, një ‘lumë’ urimesh kanë ardhur nga politikanë, ndërkombëtare, por edhe personazhe të njohura të showbizzit.
Featured image of article: “U ringjall vendi im”, Nga Rita Ora te Era Istrefi, VIP-at që uruan dhe mbështetën presidenten Vjosa Osmanin Vjosa Osmani

KOSOVË– Pasi Vjosa Osmani u zgjodh presidente e Kosovës, një ‘lumë’ urimesh kanë ardhur nga politikanë, ndërkombëtare, por edhe personazhe të njohura të showbizzit.

Mes shumë personave që kanë uruar Vjosa Osmanin, kanë qenë Adriana Matoshi, Stresi, Rina Balaj, Noizy, Bes Kallaku, Elita Rudi, Besa Kokëdhima, Liberta Spahiu, Vesa Luma, Valsdrin Sahiti, Era Istrefi, Dafina Zeqiri, Elvana Gjata etj. Mesazhet e tyre të urimit në Instagram, Osmani i ka ripostuar në llogarinë e saj

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Vjosa Osmani është zyrtarisht Presidentja e gjashtë e Kosovës. Me 71 vota, Osmani është bërë e dyta grua që mban këtë post dhe drejton shtetin e Kosovës. Me brohoritje dhe duartrokitje, Osmani foli nga salla e Kuvendit, ku premtoi drejtësi Kosovën dhe deklaroi se nuk do të ndalej deri në momentin që Serbia të japë llogari për masakrat e kryera gjatë luftës.

(kle.mu./dosja.al)

Shto Koment