Sport

U refuzua disa herë nga Bayern, Werner zgjedh një klub jashtë Gjermanie

Pas ndeshjes së sotme me Schalke 04, Werner i ka thurur elozhe trajnerit Klopp
Featured image of article: U refuzua disa herë nga Bayern, Werner zgjedh një klub jashtë Gjermanie Timo Werner, sulmuesi i RB Leipzigut

Thimo Werner ka “tradhtuar” përfundimisht Bayernin. Pasi ka tentuar më shumë se një herë të transferohet në Mynih, por ka marrë refuzime, ai ka vendosur të provojë veten jashtë Gjermanie.

Sulmuesi gjerman spekulohet se mund të shkojë në Premier League dhe skuadra e tij e ardhshme pritet të jetë Liverpool. Pas ndeshjes së sotme me Schalke 04, Werner i ka thurur elozhe trajnerit Jurgen Klopp.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

“Sipas meje, Klopp është trajneri më i mirë në botë. Mendoj se stili i lojës së skuadrës së tij më përshtatet mua”, ka deklaruar Werner.

M.P. / Dosja.al

Shto Koment