Rajoni

U qetësuan gjakrat?! Vjosa Osmani e pranishme në ceremoninë ku Presidenti dekoroi Grenellin

Thaçi ka dekoruar Grenellin me Medaljen Presidenciale të Meritave për arritjen e Marrëveshjes së Uashingtonit.
Featured image of article: U qetësuan gjakrat?! Vjosa Osmani e pranishme në ceremoninë ku Presidenti dekoroi Grenellin Vjosa Osmani dhe Richard Grenell

KOSOVË- Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani, ditën e sotme ka qenë e pranishme në dekorimin e të dërguarit Special të Shtëpisë së Bardhë për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell, nga Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi.

Thaçi ka dekoruar Grenellin me Medaljen Presidenciale të Meritave për arritjen e Marrëveshjes së Uashingtonit.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Kujtojmë që Osmani dhe Grenell kanë pasur disa polemika në rrjetin sociale ku Grenell kishte thënë për Osmanin që të mos merrej me simbolizma pasi që ato “nuk paguajnë qeranë”.  Po ashtu Grenell i është përgjigjur që të mos fliste për marrëveshjen e nënshkruar në Shtëpinë e Bardhë pasi ajo nuk kishte dhënë asnjë ide.

(A.K.dosja.al)

Shto Koment