Rajoni

U prek nga COVID-19, ndërron jetë vëllai i politikanit shqiptar

Kreu i komunës Rahovec, Smajl Latifi, ka humbur vëllanë, pasi ishte prekur nga COVID-19.
Featured image of article: U prek nga COVID-19, ndërron jetë vëllai i politikanit shqiptar Klinika Infektive

KOSOVË -Situata në Kosovë me COVID-19 është alarmante, teksa janë rritur viktimat gjatë 24 orëve, ndërsa janë konfirmuar qindra të prekur. Në mesin e viktimave është edhe Adem Latifi, vëllai i kryetarit të Rahovecit, Smajl Latifi.

Lajmi është bërë pubik nga deputeti i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Muharrem Nitaj, nëpërmjet një postimi në Facebook.

Smajl Latifi,kreu i komunës Rahovec

Njoftimi i plotë i Nitajt

Veç lajme të hidhura po marrim. Sapo më njoftoi Kryetari i Rahovecit, Smajl Latifi, që i paska nderru jete vellai i madh, Ademi. Ka qene i prekur me covid 19. Jam pjese e dhimbjes dhe e merzise se tyre! Kolegut Smajl Latifi, Familjes dhe miqeve, ngushellime!.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë humbën jetën edhe 10 pacientë të tjerë, ndërsa u konfirmuan 224 raste pozitive. Autoritetet kanë dhënë alarmin, pasi po plotësohen kapacitetet e të shtruarve në spitale.

(g.sh./dosja.al)

 

Shto Koment