Sport

U përplas në Kaliforni me 4 persona të tjerë, dalin pamjet e para të helikopterit të Kobe Bryant

Informacione të tjera pritet të publikohen në vijim, sepse ka ende dyshime për personat që ishin bashkë me ish-basketbollistin
Featured image of article: U përplas në Kaliforni me 4 persona të tjerë, dalin pamjet e para të helikopterit të Kobe Bryant

SHBA- Mediat amerikane kanë publikuar fotot e para pas aksidentit që legjenda e basketbollit, Kobe Bryant, pësoi këtë të diel me helikopterin e tij privat në Kaliforni.

Kjo histori duket e ngjashme me atë të ish-presidentit të Leicester City – pa u shkëputur nga bota e sportit – Vichai Srivaddhanaprabha. Raportohet se helikopteri i Kobe Bryant është përplasur dhe motori i tij ka shpërthyer, duke shkaktuar pesë viktima.

Pamje të helikopterit pas përplasjes

Këto janë fotot e para të helikopterit pas përplasjes. Informacione të tjera pritet të publikohen në vijim, sepse ka ende dyshime për personat që ishin bashkë me Kobe Bryant. Flitet se bashkë me të mund të kenë qenë edhe vajzat e tij, por ky nuk është lajm i konfirmuar.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Kobe Bryant, legjenda e basketbollit amerikan është shuar sot pas një aksidenti ajror. Mediat vendase bëjnë me dije se Bryant ishte duke udhëtuar me helikopretin e tij prvat, bashkë me vazjën 13-vjeçare dhe 4 persona të tjerë, por janë rrëzuar dhe kanë gjetur të gjithë vdekjen. Mijëra fansa nëpërbotë kanë shprehur ngushëllimet për këtë humbje. Mes atyre që reaguan ishte Donald Trump dhe Edi Rama.

(M.P. Dosja.al)

Shto Koment