Aktualitet

U përlesh me bashkatdhetarin në lokal dhe më pas i bëri gruan për spital, arrestohet shqiptari në Greqi, vëllezërit nuk mundën ta qetësonin

FOTO
Një shqiptar ka dhunuar gruan e një bashkëatdhetari të tij në Greqi. Fillimisht dy shqiptarët ishin përfshirë në një konlikt të ashpër brenda një lokali.
Featured image of article: U përlesh me bashkatdhetarin në lokal dhe më pas i bëri gruan për spital, arrestohet shqiptari në Greqi, vëllezërit nuk mundën ta qetësonin Pamje nga vendngjarja

GREQI-Dy shqiptarë në Greqi u përfshinë në një konflikt të ashpër në një lokal në Lamia. Njëri prej tyre lajmëroi vëllezërit, e tij, të cilët erdhën menjëherë në kafene, por nuk mundën dot ta qetësonin situatën

Sipas mediave greke, shqiptari theu shishet e birrës, ndërsa kërcënonte bashkatdhetarin e tij. Vetëm pak momente pas sherrit në lokal, shqiptari shkoi në Damasta, zonën ku jetonte personi që po debatonte në lokal. Ai u fut në shtëpinë e bashkëatdhetarit dhe goditi gruan e tij me një shkop druri në kokë.

Ajo shkoi në shtëpi dhe e goditi gruan time me shkop, tani atë po e transportojnë në spital” , tha burri i saj.

Ndërkohë një dëshmitar në lokalin ku ndodhi sherri, u shpreh, se kishin parë shqiptarin që largohej në Damasta, por nuk menduan se do të godiste gruan me shkop.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Ne pamë se kishte tension dhe se në një moment njëri prej tyre u largua dhe u nis për në Damasta. Ne nuk mund ta imagjinonim që ai të godiste gruan e tjetrit. Kishte tension, ata u kapën në duar”, u shpreh ai.

Policia ndërkohë arrestoi menjëherë autorin e krimit, ndërsa gruaja e plagosur u transportua në spital.

(g.sh./dosja.al)

Shto Koment