Bota

U ngjisin çantat me ganxhë, si u dërgojnë vullnetarët ushqime të moshuarve në Zvicër

VIDEO
Përmes një ganxhe, të rinjtë, ua ngjisin ushqimet të moshuarve në dritare, në mënyrë që të mos kenë asnjë lloj kontakti me ta, por vetëm t'i ndihmojnë.
Featured image of article: U ngjisin çantat me ganxhë, si u dërgojnë vullnetarët ushqime të moshuarve në Zvicër Foto nga Zvicra

ZVICËR– Shumë vullnetarë në Zvicër kanë zgjedhur të ndihmojën të msohuarit e mbyllur në karantinë. Përmes një ganxhe, të rinjtë, ua ngjisin ushqimet të moshuarve në dritare, në mënyrë që të mos kenë asnjë lloj kontakti me ta, por vetëm t’i ndihmojnë.

Videoja u publikua nga emisioni “opinion”.

Ndërkohë koronavirusi ka gjunjëzur të gjithë botën dhe e ka izoluar atë. Në rang global covid-19 ka vrarë mbi 71 mijë persona dhe ka infektuar 1.3 milionë të tjerë, por lajm i mirë është se 269,494 të prekur kanë fituar betejën me covid-19.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Në itali janë shënuar 16,523 viktima, ndërsa në francë 8,078. Virusi po bën ‘kërdinë’ në spanjë, ku aty kanë humbur jetën 13.055 persona. Të infektuar ka edhe në mal të zi, maqedoni e veriut dhe kosovë. Shqipëria ka rregjistruar 377 persona të infektuar dhe 22 viktima nga covid-19.

(f.m/dosja.al)

Shto Koment