Politike

“U morën 2 vite me të se bashkëjetonte me demokratin”, Berisha mbron Xhaferllarin: Vettingu s’i gjeti asgjë

 • Reforma Zgjedhore, Berisha këshilla opozitës
 • Berisha hedh akuza të forta ndaj Dvoranit: Ka 100 milionë të pajustifikuara
 • Berisha rrëfen raportet me Bashën: Më pyet, e këshilloj
 • Betimi i Vorpsit tek noterja, Sali Berisha “zbulon” prapaskenat: Ia diktoi Rama
 • Berisha rrëfen çfarë i tha zyrtari i lartë për Ramën: Do më ankohet
 • Ish-kreu i qeverisë më tej tha se nuk i kanë gjetur asgjë dhe më pas thanë se nuk nuk është magjistrate dhe nuk kalon në Vetting.
  Featured image of article: “U morën 2 vite me të se bashkëjetonte me demokratin”, Berisha mbron Xhaferllarin: Vettingu s’i gjeti asgjë Enkelejd Alibeaj, Marsida Xhaferllari dhe Sali Berisha

  TIRANË- Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar për herë të parë në lidhje me kandidaturën e Marsida Xhaferllarit si anëtare e Gjykatës Kushtetuese. I ftuar në Abc Neës, Berisha  u shpreh se ekipi i Vettingu është marrë dy vite me Marsidën.

  Ish-kreu i qeverisë më tej tha se nuk i kanë gjetur asgjë dhe më pas thanë se nuk nuk është magjistrate dhe nuk kalon në Vetting.

  Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

  Kushtetuta e urdhëron atë. Për çdo kandidaturë do të kesh tre kandidatura. Çfarë iu bëri shqiptarëve ai? Ai çi për katër kandidatë, nga katër kandidatura. Unë e kuptoj se ai mund të thotë se listat mi sollën. Listat nuk plotësojnë kushtin kushtetues. Çfarë ka bërë tjetër? Fut të njëjtin emër në tre lista. E turpshme! Ky zotëri i kthen në 3-3-3 të të njëjtit emra. Një tjetër nuk i jep asnjë pikë se bashkëjetonte me një ish-deputet demokrat. Demaskuan veten. Ekipi i Vettingut është marrë dy vjet me Marsidën për Vetting, pasi nuk kanë gjetur asnjë kanë deklaruar se nuk bëjnë vetting sepse nuk është magjistrat”, u shpreh Berisha.

  (A.B. Dosja.al)

  Shto Koment