Politike

U mor i pandehur nga Prokuroria, Ristani hedh poshtë akuzat: Dashakeqësi, s’kam vulosur asnjë dokument

Ristani ka deklaruar se kjo është një akuzë dashakeqe, duke mohuar të ketë firmosur apo vulosur ndonjë dokument për të cilin akuzohet.
Featured image of article: U mor i pandehur nga Prokuroria, Ristani hedh poshtë akuzat: Dashakeqësi, s’kam vulosur asnjë dokument Arben Ristani

TIRANË- Ish-sekretari i përgjithshëm i Partisë Demokratike Arben Ristani ka reaguar, pasi është marrë si i pandehur për akuzën e falsifikimit. Ristani ka deklaruar për “Fax news” se kjo është një akuzë dashakeqe, duke mohuar të ketë firmosur apo vulosur ndonjë dokument.

Ai i ka quajtur prokurorët që kanë ngritur akuzën e falsifikimit të dokumenteve si jo të qëndrueshëm mendërisht, dhe se çështjen do ta ndjekë deri në fund.

Kjo është një akuzë e pabazuar dhe dashakeqe, akuzohem se në deklarimin që PD ka bërë në KQZ, nuk janë pasqyruar të dhëna të vërteta, unë po them që nuk kam firmosur dhe as vulosur asnjë lloj dokumenti.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Në mënyrë të habitshme, joligjore, dhe jologjike përmendet emri im në këtë çështje, është një dashakeqësi idiote. Shkuan deri aty sa thanë që është falsifikim i një mosveprimi, një vepër të tillë nuk mund ta mendojë as një person që nuk është mirë nga gjendja mendore”, është shprehur Ristani.

Lulzim Basha, Arben Ristani dhe Ilir Dervishaj janë marrë të pandehur nga Gjykata për lobimin në SHBA. Prokuroria ka rrëzuar një akuzë, dhe tashmë për tre funksionarët e PD rëndon vetëm akuza për ‘falsifikim dokumentave’. Ristani ka reaguar dhe ka hedhur poshtë akuzat, duke i quajtur dashakqësi. Ndërkohë ka ardhur një reagim dhe nga Taulant Balla, i cili shprehet i pakënaqur me Prokurorinë. Basha, Ristani e Devishaj rrezikojnë deri në 7 vite burgim.

(a.m/dosja.al)

Shto Koment