Kulture

“U mbusheshin sytë me lot”, Neritan Liçaj tregon si qanin policët në protestën për Tetarin: Ata nuk donin veten (VD)

Liçaj shpjegon se në një nga reagimet e tij për policët që po bënin punën e tyre, policët e vjetër ata me thinja i kishte parë me lotë në sy, duke qarë.
Featured image of article: “U mbusheshin sytë me lot”, Neritan Liçaj tregon si qanin policët në protestën për Tetarin: Ata nuk donin veten (VD) Neritan Liçaj dhe policet

TIRANË- Aktori shqiptar, Neritan Liçaj teksa ka qenë i ftuar ditën e djeshme në emisionin Ëhy Not ka folur gjatë për çështjen e Teatrit.

Ai ka qenë ndër artistët e parë që nuk ka reshtur asnjë moment së protestuari për mos shembjen e Teatrit, madje ka rrënqethur me fjalimet e tij para teatrit ku policët të detyruar kërkonin të boshatisnin teatrin për ta shembur.

Liçaj shpjegon se në një nga reagimet e tij për policët që po bënin punën e tyre, policët e vjetër ata me thinja i kishte parë me lotë në sy, duke qarë.

 (Dëgjoni minutën 35:00)

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Gjithashtu shton se edhe policë të tjerë të rinj ulnin strehën e kapelës për të mos rënë në sy që qanin.”Ata nuk e donin  veten.”-shton Liçaj.

A.C/Dosja.al

Shto Koment